38th Annual Edmonton O.T.S. Golf Tournament Winners

Flight Winner Second Place Consolation 2-Man Best Ball Winners

Championship Flight sponsored by Nabors Drilling Limited
Jeff MacDonald Chris Krogen Charlie Butz Murray Rayner Gary Lafleur
Sandy's Oilfield Hauling Ltd. Westlund - division of Emco Corporation Cyclone Drilling Ltd. Accurate Oilfield Supply Ltd. Qualimet Inc.

1st Flight sponsored by Decarson Rentals
Mike McAllister Walter Hopf Ryan Hoople Don Shipalesky Mike Smith
CS & M Pipe Services Ensign Drilling Partnership Command Energy Services Ltd. Direct Horizontal Drilling Inc. Simrit Oil & Gas

2nd Flight sponsored by Impact Oilfield Supply Inc.
Bryan Larsen Todd Barrie Shawn Boulding Murray Chase Ray Coleman
EOG Resources, Inc. Fountain Tire - Edmonton Truck Centre Indent Oilfield Trucking Ltd. MC2 Holdings Akita Drilling Ltd.

3rd Flight sponsored by Toran Power & Equipment Inc.
Jamie Ludwig Trevor Bass Terry Zaplitny Kirt Butler Eric Janisch
Red-L Distributors Ltd. Flint Tubular Management Services Ltd. Weatherford Canada Partnership Precision Drilling Titan Supply LP

4th Flight sponsored by Rig Products Inc.
Al Stevens Scott Giles Paul Wilson Brian Grant Brent Nichols
Saxon Drilling Canada Limited Partnership Nabors Drilling T3 - Oilco Energy Services Paragon Energy Services Kinecor LP

5th Flight sponsored by Chandel Equipment Rentals
Chris Neitsch Gil Benoit Fred Netter Dana Sleen Bob Burns
Gemini Machine Shop Communications 2000 Inc. Taber Solids Control (1998) Ltd. Key B.O.P. Services Ltd. Lube City Express Oil Change

6th Flight sponsored by Phoenix Oilfield Hauling
Marvin Schmutz Dave Miller Myron Myroon Ray Pelletier Neil Kautz
National Oilwell Varco - Marlex Nabors Drilling My-Dawn Financial Hydrogen Technologies Inc. Capital Oilfield Equipment Inc.

7th Flight sponsored by Strata Energy Services Inc.
Darcy Culp Gord Jones Kevin Bettcher Jeff Guthrie Giuseppe (Joe) Franco
G&L Slotco Oilfield Services Servco Oilfield Supply Canada Ltd. Flint Tubular Management Services Ltd. Capital Oilfield Equipment Inc. Stamco Specialty Tool & Mfg. Co. (1979) Ltd.

8th Flight sponsored by Mullen Oilfield Services LP
Ron Holdinga Kevin Livingstone Tom Lemmon Randy Baudin Ray Tweed
Cratex Industries Inc. NOV Rig Solutions Topco Oilsite Products Ltd. MD Totco NOV K & C Oilfield Hauling Ltd.

9th Flight sponsored by Topco Oilsite Products
Chris Copeland Ed Winter Georg Eger Gordon Little Malcolm Buchanan
Fortier & Associates Camp Catering Inc. National Trailer Mfg. Ltd. Reliance Industrial Products Ltd. Flint Tubular Management Services Ltd. Argus Machine Co. Ltd.

10th Flight sponsored by Capital Oilfield Equipment Ltd.
Ian McClurg Darryl Read Travis Soltys Mathew Rolfes Rod Sample
Continental Chain & Rigging Ltd. Rig Products Inc. Weatherford Canada Ltd. Flint Tubular Management Services Ltd. Master Flo Valve Inc

11th Flight sponsored by Halliburton / Sperry Drilling Services
Wayne Larsen Graham Challand John McGeary Dwayne Fossen Wayne Jeske
Lube City Express Oil Change   Abraxus Construction Group LP Shaw's Enterprises Ltd. Norwesco Industries (1983) Ltd.

12th Flight sponsored by Smith Services Canada
Ken Milne Arnet Pachal Paul Perras Stuart LeVoguer Lyndon Mierau
Nabors Drilling Ensign Drilling Partnership Peco Electrical Ltd. Uni-Spec Inspection Services (Nova) Limited MD Totco NOV

13th Fligth sponsored by MD Totco NOV
Ed Garries Lorne Stayko Robert Vik Dan Sly Blair Corbeil
Forum - Oilfield Bearing International Inc. Cole International Inc. T3 - Oilco Energy Services Elite Camp Services Inc. Superior Buildings & Design Ltd.

14th Flight sponsored by D-Valves Ltd.
Dean Petherbridge Matt Stewart Dwayne Letawsky Dennis Hilton Gary Newman
Jay-Vee Industries D-Valves Ltd. Reliance Industrial Products Ltd. Howard's Transport Services Alta-Fab Structures Ltd.

15th Flight sponsored by Flint Energy Tubular Management
Brian Blair Blair Forbes Dennis Bruyere Marvin Barnowski Matt Cunningham
Armor Machine & Manufacturing Ltd. Infinity Down Hole Tools Inc. Pipeline Pigging Specialties Ltd. Scomi Oiltools Canada Inc. Argus Machine Co. Ltd.

16th Flight sponsored by Weatherford Canada Ltd.
Clarence Muzechka Darrel Bohlender Randy Keller Tim Holman Josh Skoreyko
Seair Septic Inc. Little Guy Oilfield Rentals Inc. Best Gloves Trinidad Drilling Ltd. Travers / Aramark Remote Services

17th Flight sponsored by Westlund Industrial Supply Ltd.
Shawn Beamish Shane Lindsay Trevor Basaraba Harold Grainger Jim Rodgers
Canadian Mat Systems Inc. NOV Brandt Con's Energy Services Ltd. Accurate Oilfield Supply Ltd. Armor Machine & Manufacturing Ltd.

18th Flight sponsored by Acklands - Grainger Inc.
Gary Tardif Allan Taschuk Bob Bala Mike Lynn Brian Banks
AGS Group Inc. Continental Chain & Rigging Ltd. Beaver Drilling Ltd. Kinecor LP Trinidad Drilling Ltd.

19th Flight sponsored by Cole International Inc.
Paul Groeneveld Kurt Schroepfer Shane Derewianka Jeremy White Sean O’Graeysik
Unalloy - IWRC Utex Industries Inc. Kane Instrumentation Ltd. Shaw's Enterprises Ltd. Alice Embroidery

20th Flight sponsored by Thread Protectors Speacialties & Recycling Ltd.
Greg Shimko Tim Hill Clint Neufeld Brad Gibeau Dan Makowichuk
NOV Tuboscope Canada. Trinidad Drilling Ltd. LRG Catering Hunting Energy Services (Drilling Tools) Ltd Pacesetter Directional & Performance Drilling

21st Flight sponsored by Lory's Oilfield Rentals
Kim Perry Darren Stevenson Andy Dansereau Brian Liber Arnie Stephens
Stoneham Drilling Inc. PV Fluid Products Ltd. KDM Oilfield Manufacturing Ltd. Rig Products Inc. Lister Industries Ltd.

22nd Flight sponsored by Creative Carbide Works Ltd.
Darin Choquette Otis Tuttle Dave Pewarchuk Jozef Klimko Doug Brown
Titan Supply LP Ensign - Canadian Drilling Thread Protectors Specialties & Recycling Ltd. Hurrican Machining & Manufacturing Ltd. Pacific Valve Services Inc.

23rd Flight sponsored by Micoda Process Systems Inc.
Steven Davidson Vern Tymchyshyn John Boyko Kevin King Jim Brodie
Lock Search Group Western Camp Services Ltd. Pacific Valve Services Inc. Fatigue Masters Inspection Ltd. Rebel Transport Ltd.

24th Flight sponsored by Alco Inc.
Neil Yakimets Jake Crabb Monica Wood Christine Hillyers Mark Coates
Taron Energy Services Ltd. Hi-Kalibre Equipment Ltd. Limey's Transport & Consulting Ltd. Westlund - division of Emco Corporation ASE Consulting Ltd.

Back to 2008 Tournament

For further information, please contact us
Last Updated on July 7, 2
011 By Myron W. Myroon, CFP, CHS

 

Like what you see? Share our site with your friends!

+ 1 Pin It Share