42nd Annual Edmonton O.T.S. Golf Tournament Winners
Flight Winner Second Place Consolation 2-Man Best Ball Winners
Championship Flight sponsored by Nabors Drilling
Jeff Strank Charlie Butz Keith Morrison Matt Hunter Scott Schauer
Western Camp Services Ltd. Cyclone Drilling Ltd. Spur Oilfield Services Ltd. Tartan Controls Inc. Cameron Canada Corporation
1st Flight sponsored by Decarson Rentals
Trevor Lindberg Gary Fortier Travis Sturko Stewart Orange Stan Godzisz
Emkade Distribution Inc. Horizon North Camps & Catering Hi-Tech Seals Inc. CampCorp Structures Ltd. Baker Hughes INTEQ
2nd Flight sponsored by Commercial Solutions Inc.
Sheldon Desaulniers Randal Keppler Mike Hughes Brian Brisbane Brent Nichols
Horizon North Camps & Catering MNP LLP Fluorotek Inc. Hi-Kalibre Equipment Ltd. Wajax Industries Components
3rd Flight sponsored by Rock Weld Oilfield Services Ltd.
Gordon Little Darren Stocks Larry Styre Bentley Halbauer Matt Kautz
Force Inspection Services Inc. Steel Energy Services Inc. Cameron Canada Corporation Machine Tech CNC Inc. Meridan Valve
4th Flight sponsored by Thread Protectors Specialties & Recycling Ltd.
Dana Sleen Eric Janisch Dean Petherbridge Lindsay Jones Harold Kinasewich
Key / K2 BOP Inc. Unalloy - IWRC Centurion Energy Services Rise Promotions Ltd. Seair Diffusion
5th Flight sponsored by Titan Tubular Solutions Ltd.
Dave Miller Derek Harback Randy Baudin Brent Bortnick Marcel Camenzind
Nabors Drilling Precision Drilling National Oilwell Varco (IMO) Hi-Tech Seals Inc. Lory Oilfield Rentals Inc.
6th Flight sponsored by Lory Oilfield Rentals Inc.
Pat Nugent Jeff Breitkreutz Trevor Bullick Don Stannard Garry Dingman
Carlile Transportation Systems Inc. Fluorotek Inc. Cameron Canada Corporation Absolut Multi Media Dacro Logistics
7th Flight sponsored by Stene Bros. Oilfield Hauling Ltd.
Shawn Boulding Andrew Lukawesky Chad Milner Rod Morris Michael Henke
Indent Oilfield Trucking Ltd. Tri-Bit Services Ltd. Unified Alloys Nabors Drilling Precision Drilling
8th Flight sponsored by Mullen Oilfield Services LP
Shawn Tracy Dennis Bruyere Shane Kerr Mel Davis Ray Tweed
North American Tubulars Pipeline Pigging Specialties Ltd. NOV Nisku Supply and Rentals Ltd. Northwell Oilfield Hauling (09) Inc.
9th Flight sponsored by Hi-Kalibre Equipment Ltd.
Richard Prokopchuk Dwayne Fossen Darcy Chichak Todd Fobes Mike Neumeier
NOV Coring Services Shaw's Enterprises Ltd. AGS Flexitallic, Inc. Pipeline Pigging Specialties Ltd. Flaman Sales & Rentals
10th Flight sponsored by Tartan Controls Inc.
Lorel LeRouzic Dean Berthold Dave Pewarchuk Patrick Rabby Gord Robb
Wenzel Downhole Ltd. Commercial Solutions Inc. Thread Protectors Specialties & Recycling Ltd. Hi-Kalibre Equipment Ltd. URS Flint
11th Flight sponsored by Peco Electrical Ltd.
Derrick Zimmer John Shearer Tom Pomeroy Lorne Stayko Cole Needham
North American Tubulars Ltd. Decarson Rentals URS Flint Cole International Inc. Horizon North Camps & Catering
12th Flight sponsored by Accurate Oilfield Supply Ltd.
Dean Madell Randy Orobko Joe Teves Ed LaFavor Tony Standbridge
Wellhead Distributors International Stene Bros. Oilfield Hauling Ltd. Varco Canada ULC Safety Coordination Services Inc. Hi-Kalibre Equipment Ltd.
13th Fligth sponsored by National Oilwell Varco
Mark Chan Tony Irvine Mathew Rolfes Nicole Smith Timothy Reynar
Wrapex Industrial Services Matrix Wear Technologies LP URS Flint 4Refuel Departure Energy Services Inc.
14th Flight sponsored by D-Valves Ltd.
Randy Keller Cory Barber Sonny Vallieres Kevin George Wes Cardwell
LPS Laboratories Rock Weld Oilfield Services Ltd. Seair Diffusion MNP LLP Renegade Oilfield Services
15th Flight sponsored by URS Flint
Dean Hubich Michel Dauvin David Freeman Lyle Prokopchuk Bob Bala
CenturyVallen Industrial Maintenance & Safety Solutions Hi-Kalibre Equipment Ltd. Black Diamond Camps & Logistics NOV Coring - Reed Hycalog Beaver Drilling Ltd.
16th Flight sponsored by Elite Camp Services, a Clean Harbors Company
Jason Kafer Kelvin Steinke Larry Owens Don Urlacher Larry Kostiuk
CenturyVallen Industrial Maintenance & Safety Solutions Total Modular Solutions Ltd. URS Flint Denille Industries Ltd. StonCor Group
17th Flight sponsored by Safety Coordination Services Inc.
Monica Wood Daune Kremp Jozef Klimko Kevin King Mike Lynn
Limey's Transport & Consulting Ltd. Allen's Transport Ltd. Hurricane Machining & Manufacturing Ltd. Fatigue Masters Inspection Ltd. Wajax Industrial Components
18th Flight sponsored by Andy's Oilfield Hauling Inc.
Gary Tardif Steve McBride Barb Mazereeuw Bernie Bianchi Todd Reinhart
AGS Flexitallic, Inc. Quincie Oilfield Products Ltd. Albacor Shipping Load Systems International Communications 2000 Inc.
19th Flight sponsored by Cole International Inc.
Glen Rabby Shane Derewianka Jerry Kuzio Les Splett Mike Walchuk
Hi-Kalibre Equipment Ltd. Kane Instrumentation Ltd. Trinidad Drilling Ltd. Navigator Services Inc. Gemini Machine, a division of Diversity Technologies Corp.

 

Back to 2012 Tournament

For more information, please e-mail us!
Updated on September 7, 2012 by Myron W. Myroon, CFP, CHS

Like what you see? Share our site with your friends!

+ 1 Pin It Share