41st Annual Edmonton O.T.S. Golf Tournament Winners


Flight Winner

Second Place

Consolation

2-Man Best Ball Winners


Championship Flight sponsored by Nabors Drilling

Chris Krogen

Gary Lafleur

Jason Ross

Charlie Butz

Nick Chomack

CE Franklin

Qualimet Inc.

Surepoint Services Inc.

Cyclone Drilling Ltd.

Kos Oilfield Transportation


1st Flight sponsored by Decarson Rentals

Bob Walker

Ken Wicks

Ryan Hoople

Mike Lutomsky

Todd Barrie

Northwell Oilfield Hauling (09) Inc.

Hood Group

Command Energy Services Ltd.

Jay-Vee Industries

OK Tire 99St Edmonton


2nd Flight sponsored by Commercial Solutions Inc.

Joe Mayowski

Walter Hopf

Mike McAllister

Don Shipalesky

Tim Alenius

Kos Oilfield Transportation

Ensign Drilling Partnership

CS & M Pipe Services

Direct Horizontal Drilling Inc.

Commercial Solutions Inc.


3rd Flight sponsored by Rock Weld Oilfield Services Ltd.

Darren Sandboe

Stewart Orange

Trevor Lindberg

Todd MacLean

Tony Heath

Hunting Energy Services (Drilling Tools) Ltd

Cormode & Disckson Construction Ltd.

Emkade Distribution Inc.

Commercial Solutions Inc.

Phoenix Technology Services LP


4th Flight sponsored by Oilfield Climate Control Ltd.

Trevor Bass

Bentley Halbauer

Kevin Bacon

Lindsay Jones

Brad Moore

Borets Weatherford

Machine Tech CNC

Pazmac Enterprises

Rise Promotions Ltd.

Decarson Rentals


5th Flight sponsored by Titan Tubular Solutions Ltd.

Greg Smith

Harold Kinasewich

Paul O'Riordan

Jeff Guthrie

Darren Currie

CCTX Flow Products

Seair Diffuson

NOV Mission Products Canada

Capital Oilfield Equipment Inc.

Calmont Group


6th Flight sponsored by Rise Promotions Ltd.

Jim Bond

Randy Keppler

Dana Sleen

Riley Morrison

Carter Rycroft

Hi-Tech Seals Inc.

Meyers Norris Penny LLP

Key  / K2 BOP Inc.

Unified Alloys

Prairie West Ventures


7th Flight sponsored by Stene Bros. Oilfield Hauling Inc.

Drew Schofield

Neil Kautz

Greg Hamilton

Garry Weselake

Dave Miller

M & Z Industrial Supply Ltd.

Capital Oilfield Equipment Inc.

Meyers Norris Penny LLP

Cole International Inc.

Nabors Drilling


8th Flight sponsored by Mullen Oilfield Services LP

Michael Melnick

Georg Eger

Blair Forbes

Ian McClurg

Malcolm Buchanan

MHK Insurance Inc.

Reliance Group of Companies

Cavare Ltd.

Continental Chain & Rigging Ltd.

Argus Machine Co. Ltd.


9th Flight sponsored by Topco Oilsite Products Ltd.

Gord Jones

Ron Corkery

Shawn Boulding

Dwayne Sample

Scott Busch

Servco Oilfield Supply Canada Ltd.

Commercial Solutions / CanGlobal Products Ltd.

Indent Oilfield Trucking Ltd.

Argus Machine Co. Ltd.

Pacesetter Directional


10th Flight sponsored by Capital Oilfield Equipment Inc.

Randy Baudin

Jeremy White

Barry Sullivan

Paul Perras

Mike Sherban

MD Totco NOV

Shaw's Enterprises Ltd.

Dreco Energy Services ULC Downhole Canada

Peco Electrical Ltd.

Aqua Insurance


11th Flight sponsored by Halliburton Sperry Drilling Services

Darryl Read

Rae Melmoth

Arnet Pachal

Ron Roberts

Kevin Livingstone

NOV Mission Products Canada

Cameron Canada Corporation

Ensign Energy Services Inc.

Packers Plus Energy Services Inc.

Dreco Energy Services (National Oilwell Varco)


12th Flight sponsored by Accurate Oilfield Supply Ltd.

Mike Kittlitz

Lorel LeRouzic

Charles Garvey

Wayne Jeske

Dean Berthold

Plainsman Manufacturing Inc.

Wenzel Downhole Ltd.

Command Energy Services Ltd.

Norwesco Industries (1983) Ltd.

Bruno's Trucking Ltd.


13th Fligth sponsored by Varco Canada Limited - NOV Fluid Control

Clarence Muzechka

Andrew Lukawesky

Dennis Bruyere

Chad Milner

Ed Winter

Hercules SLR (Western) Inc.

Tri-Bit Services Ltd.

Pipeline Pigging Specialties Ltd.

Unified Alloys

National Trailer Mfg. Ltd.


14th Flight sponsored by D-Valves Ltd.

Chris Hughes

Dave Franke

Marcel Camenzind

Tom Pomeroy

Rod Morris

Control Drilling Service (1987) Ltd.

Trinidad Design & Manufacturing

Lory Oilfield Rentals Inc.

Flint Tubular Management Services Ltd.

Nabors Drilling


15th Flight sponsored by Flint Tubular Management Services Ltd.

Dean Madell

Cecil Villard

Fred Lahaie

Lorne Stayko

Stuart LeVoguer

Wellhead Distributors International

City of Charlottetown

Cancen Oil Processors, Inc.

Cole International Inc.

Premium Tubular Inspection Services Ltd.


16th Flight sponsored by Elite Camp Services Inc.

Trevor Basaraba

Ryan McGillivray

Larry Owens

Richard Ariss

Mike Sirois

Con's Energy Services Ltd.

Tartan Controls Inc.

Flint Tubular Management Services Ltd.

Ariss Controls & Electric Inc.

Reliance Group of Companies


17th Flight sponsored by Safety Coordination Services Inc.

Gord Robb

Jeff McTavish

Rick Strain

David Freeman

Tim Holman

Flint Tubular Management Services Ltd.

Drader Manufacturing Industries Ltd

Topco Oilsite Products Ltd.

Black Diamond Camps & Logistics

Trinidad Drilling Ltd.


18th Flight sponsored by Andy's Oilfield Hauling Inc.

Scott Forsyth

Michael Chyzowski

Gerry Simpson

Darrel Bohlender

Tod Hohl

Packers Plus Energy Services Inc.

Unalloy - IWRC

Petro Carbon NDT Solutions Inc.

Little Guy Oilfield Rentals Inc.

Hi-Kalibre Equipment Ltd.


19th Flight sponsored by Cole International Inc.

Henry Kilbach

Barry Jennings

Jay Huber

Mathew Rolfes

Tony Standbridge

Steel Energy Services

Cratex Industries Inc.

Hercules SLR (Western) Inc.

Flint Tubular Management Services Ltd.

Hi-Kalibre Equipment Ltd.


20th Flight sponsored by Thread Protectors Specialties & Recycling Ltd.

Tod Hohl

Brad Gibeau

Ron Feigel

Richard Prokopchuk

Colleen Hardy

Hi-Kalibre Equipment Ltd.

Hunting Energy Services (Drilling Tools) Ltd

Stamco Specialty Tool & Mfg. Co. (1979) Ltd.

NOV Coring Services

Command Energy Services Ltd.


21st Flight sponsored by Lory Oilfield Rentals Inc.

Vernon Tymchyshyn

Darin Choquette

Darryl Hostyn

Sid Fontoura

Jason Szymanski

Western Camp Services Ltd.

Continental Chain & Rigging Ltd.

Trinidad Drilling Ltd.

Wilkinson Steel & Metals

Cameron Canada Corporation


22nd Flight sponsored by Peco Electrical Ltd.

Jason Kafer

Mike Lynn

Glen Rabby

Allen Fandrick

Todd Reinhart

CenturyVallen Technical Services

Kinecor LP

Hi-Kalibre Equipment Ltd.

Allen's Transport Ltd.

Communications 2000 Inc.


23rd Flight sponsored by Unified Alloys

Cam MacNeil

Rodrigo Munoz

Jozef Klimko

Wolfgang Robert

Konan Kublik

Goodall Canada

Trinidad Design & Manufacturing

Hurricane Machining & Manufacturing Ltd.

Calmont Group / Volvo Truck Centre

Innovative Mechanical Solutions Ltd.


24th Flight sponsored by CS & M Pipe Services

Jake Crabb

Ralph Locke

Aaron Smith

Sharon Martin

Todd Novotny

Hi-Kalibre Equipment Ltd.

CenturyVallen Technical Services

Wenzel Downhole Ltd.

Alta-Fab Structures Ltd.

Challenger Downhole Tools Inc.


 

Back to 2011 Tournament

For more information, please e-mail us!
Updated on September 14, 2011 by Myron W. Myroon, CFP, CHS

 

Like what you see? Share our site with your friends!

+ 1 Pin It Share